Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuDodatkowe ulgi w uzbekistańskim sektorze turystycznym

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Jacek Michalski | 2017-07-31 12:25:53
bieżące

Bieżące

Jak 15 maja br. poinformował portal www.norma.uz, dekretem prezydenta RU nr UP-5033 z dnia 04.05.2017 r. przewidziane zostały dodatkowe ulgi dla podmiotów gospodarczych działających w sektorze turystycznym. Od 1 czerwca br. ulgi przewidziane dotychczas dla prywatnych bezpośrednich inwestycji zagranicznych obejmować będą także usługi hotelowe i turystyczne. Polegają one na zwolnieniu inwestorów z podatku majątkowego dla osób prawnych, podatku od nieruchomości, podatku na poprawę i rozwój infrastruktury społecznej, podatku dla mikro i małych przedsiębiorstw, a także obowiązkowych wpłat na rzecz Republikańskiego Funduszu Drogowego. Ulgi – w zależności od wielkości inwestycji – obowiązywać będą:

- przez 3 lata – w przypadku inwestycji od 300 tys. do 3 mln USD,

- przez 5 lat – w przypadku inwestycji od 3 mln do 10 mln USD,

- przez 7 lat – w przypadku inwestycji ponad 10 mln USD.

Ponadto osoby prawne branży turystycznej zostaną zwolnione na okres 5 lat z opłat celnych (z wyjątkiem opłat za odprawę celną) za import urządzeń, technologii, komponentów, części i materiałów budowlanych, nie produkowanych w Uzbekistanie, a niezbędnych do budowy i remontów hoteli i moteli.