Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuW Uzbekistanie powstaną „farmaceutyczne” wolne strefy ekonomiczne

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Jacek Michalski | 2017-07-31 11:37:24
biezące

Bieżące

Jak 5 maja br. poinformował portal www.review.uz, prezydent Uzbekistanu podpisał dekret dotyczący utworzenia w RU siedmiu wolnych stref ekonomicznych, które będą specjalizować się w uprawie roślin do produkcji leków w szczególnych warunkach naturalnych oraz w ich przetwarzaniu.

Wg portalu, Uzbekistan importuje 6300 rodzajów leków z 8500 produkowanych na świecie, a z 350 roślin leczniczych stosowanych w międzynarodowej praktyce medycznej, obecnie w Uzbekistanie uprawia się na plantacjach przemysłowych 71 gatunków roślin, których uprawy w większości przypadków są niewystarczające do seryjnej produkcji popularnych leków. W związku z powyższym tworzenie nowych plantacji na ekologicznie czystych obszarach w pobliżu zakładów produkcyjnych jest jednym z priorytetowych kierunków rozwoju przemysłu farmaceutycznego Uzbekistanu.

Wolne strefy ekonomiczne powstaną w Karakałpacji i obwodach: Dżyzakskim, Namanganskim, Syrdarinskim, Surchandarinskim i Taszkenckim. Przewiduje się, że strefy będą funkcjonować w okresie 30 lat z możliwością jego przedłużenia. Przedsiębiorstwa prowadzące działalność w ww. strefach korzystać będą ze specjalnych ulg celnych i podatkowych, zwolnione będą m.in. z podatku gruntowego, podatku dochodowego, podatku majątkowego dla osób prawnych, podatku na ulepszanie infrastruktury oraz szeregu innych podatków i opłat celnych.