Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuUlgi podatkowe dla przedsiębiorstw sektora farmaceutycznego Uzbekistanu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Jacek Michalski | 2017-07-31 12:25:32
bieżące

Bieżące

Zgodnie z dekretem prezydenta RU nr PP-2911 z dnia 20.04.2017 r. w Uzbekistanie podjęto działania w celu poprawy warunków rozwoju przemysłu farmaceutycznego. Przewidują one m.in., że:

– przedsiębiorstwa, specjalizuje się w produkcji wyrobów o przeznaczeniu medycznym, udział ze sprzedaży, których w przychodach podmiotu stanowi minimum 60%, zostają do 01.01.2021 r. zwolnione z opłaty podatku dochodowego i majątkowego (małe przedsiębiorstwa i mikro-firmy – z tzw. wspólnej płatności podatkowej) oraz z obowiązkowych wpłat na rzecz Państwowego Funduszu Drogowego,

– zwolnienie z podatku VAT, przewidziane w pkt. 6 artykułu 211 Kodeksu Podatkowego RU, zostanie do 01.01.2021 r. rozszerzone na cła i akcyzy pobierane w imporcie surowców do produkcji leków,

Ponadto, w celu wsparcia krajowych producentów, do Wykazu importowanych leków, które nie są objęte zwolnieniem z podatku VAT (przewidzianym w pkt. 6 artykułu 211Kodeksu Podatkowego RU) zostaną włączone produkty o przeznaczeniu medycznym, a sam wykaz będzie aktualizowany raz na kwartał.

Źródło: www.norma.uz/novoe_v_zakonodatelstve/proizvoditeley_medizdeliy_osvobodili_ot_nalogov_do_2021_goda