Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMiędzynarodowe Targi Uniwersalne „Tadżykistan – 2017” w Duszanbe

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Jacek Michalski | 2017-08-08 09:21:15
kalendarium

Kalendarium

W dniach 27 – 29 lipca br. w stolicy Tadżykistanu - Duszanbe odbywały, się zorganizowane przez Izbę Handlowo-Przemysłową RT przy poparciu rządu Tadżykistanu, Międzynarodowe Targi Uniwersalne „Tadżykistan – 2017”. Wzięło w nich udział 88 firm (w 2016 r. nieco ponad 70) z Afganistanu, Białorusi (stoisko narodowe), Chin, Indii, Indonezji (stoisko narodowe), Korei, Niemiec, Pakistanu, Polski, Rosji, Uzbekistanu (największa grupa przedsiębiorców – 33 firmy), ZEA i Tadżykistanu. Głównym celem targów – wg organizatorów – było zainteresowanie Tadżykistanem inwestorów zagranicznych, a w rezultacie rozpoczęcie w kraju, na bazie miejscowych surowców i siły roboczej, produkcji konkurencyjnych na rynkach zagranicznych towarów. Najważniejsze działy targów to: energetyka, budowa maszyn, rolnictwo, przetwórstwo owoców i warzyw, przemysł tekstylny i lekki, materiały budowlane, produkty farmaceutyczne, a także rzemiosła narodowe i turystyka. Ceremonii otwarcia wystawy dokonali: R. Nazrizoda – wiceminister Rozwoju Gospodarczego i Handlu RT, szefowie izb handlowo-przemysłowych Afganistanu, Białorusi, Korei i Tadżykistanu, przedstawiciele organizacji międzynarodowych i członkowie korpusu dyplomatycznego. W ramach wystawy odbyło się forum środowisk biznesowych, poświęcone klimatowi inwestycyjnemu Tadżykistanu i WSE oraz trójstronne forum gospodarcze „Białoruś-Tadżykistan-Afganistan”. W obu imprezach wzięli udział przedstawiciele WPHI.

Według organizatorów targi zwiedziło ponad 4 tys. osób.

DSC0256edytuj opis zdjęcia

Polska reprezentowana była przez stoisko informacyjno-promocyjne WPHI Ambasady RP w Taszkencie. Zwiedzający mogli zapoznać się na nim z katalogami branżowymi polskich firm wydawanymi przez Wydział i materiałami zainteresowanych polskich spółek i przedsiębiorców indywidualnych, a także z materiałami promocyjnymi Expo 2022 w Łodzi. Największym zainteresowaniem tadżykistańskich przedsiębiorców cieszyły się polskie maszyny i urządzenia, linie do przetwórstwa produktów rolnych (mleko, mięso, warzywa, owoce), linie pakujące oraz farmaceutyki. Wiele pytań dotyczyło możliwości inwestycyjnych polskich firm oraz warunków podjęcia pracy i kształcenia w Polsce. Stoisko Wydziału odwiedziło około 200 osób, w tym delegacja oficjalna i T. Dżumazoda – wiceprezydent Duszanbe.

DSC0283edytuj opis zdjęcia

DSC0207edytuj opis zdjęcia

DSC0250edytuj opis zdjęcia

20170727125037001edytuj opis zdjęcia