Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSeminarium z cyklu „Dzień otwartych drzwi” w Ferganie w dniu 13.11.2015 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Jacek Michalski | 2015-11-26 12:12:43
seminarium

Aktualności

DSC0042edytuj opis zdjęcia

DSC0034edytuj opis zdjęcia

DSC0047edytuj opis zdjęcia

13 listopada 2015 r. w Ferganie odbyło się seminarium promocyjne z cyklu „Dzień otwartych drzwi” zorganizowane przez Wydział we współpracy z Izbą Handlowo – Przemysłową Republiki Uzbekistanu. W spotkaniu uczestniczył B. Sułtanow – Dyrektor Fergańskiej Regionalnej Izby Handlowo – Przemysłowej oraz 58 przedsiębiorców uzbekistańskich i przedstawicieli organizacji samorządu gospodarczego; obecni byli także przedstawiciele lokalnych mediów. Na seminarium przedstawiono informację dotyczącą rozwoju gospodarczego Polski w okresie I - X 2015 r., aktualny stan polsko – uzbekistańskich stosunków gospodarczych i handlowych oraz informacje, dotyczące działań WPHI na rzecz intensyfikacji współpracy pomiędzy Polską i Uzbekistanem, w szczególności z Obwodem Fergańskim.

W przeddzień seminarium przedstawiciele Wydziału odbyli także spotkanie z S. Kuczkarowem – zastępcą Chokima (wojewody) ds. gospodarczych Obwodu Fergańskiego i R. Sułajmanowem – dyrektorem Przedstawicielstwa Ministerstwa Współpracy Gospodarczej z Zagranicą, Inwestycji i Handlu w Ferganie.

Seminarium – po raz kolejny organizowane w Ferganie – spotkało się z dużym zainteresowaniem miejscowego biznesu i zostało wysoko ocenione przez jego uczestników. Podkreślano nie tylko interesujący dobór tematyki, ale również zaprezentowaną, przy tej okazji, szeroką ofertę polskich eksporterów w formie katalogów i indywidualnych ofert polskich firm. Kilku z uczestników już w dniu seminarium nawiązało bezpośrednie kontakty z polskimi firmami, w tym mającymi swoich przedstawicieli w Taszkencie. Zainteresowanie zorganizowanym przez WPHI seminarium potwierdza konieczność organizacji tego typu imprez nie tylko w stolicy Uzbekistanu, ale również w obwodach oddalonych od centrum kraju. Indywidualne rozmowy z miejscowymi przedsiębiorcami świadczą o dużej chłonności lokalnego rynku przy jednoczesnym braku instrumentów finansowych.

Natomiast spotkania z przedstawicielami władz lokalnych pozwoliły określić priorytetowe dla regionu kierunki potencjalnej współpracy z polskimi przedsiębiorcami takie jak: przetwórstwo płodów rolnych, przechowalnictwo i opakowania dla przemysłu spożywczego, przemysł skurzano-obuwniczy, produkcja materiałów budowlanych, przemysł meblarski, zielone technologie.

Pliki do pobrania

DSC0037
image | 4,9 MB
Pobierz
DSC0034
image | 648,33 KB
Pobierz
DSC0067
image | 746,04 KB
Pobierz
DSC0042
image | 544,41 KB
Pobierz
DSC0047
image | 682,31 KB
Pobierz
DSC0065
image | 713,11 KB
Pobierz